אנו מלמדים

הרכבים ולהקות

הרכבים ולהקות

אנו מאמינים כי במסגרת תפקידינו כמורים לנגינה, עלינו לשאוף לשתי מטרות מרכזיות: האחת היא כמובן הכשרה אופטימאלית של התלמידים לנגינה מקצועית ועצמאית, והשנייה היא הקניית החוויה המוסיקלית באופן מהנה ומעשיר, אשר יכניס בתלמידים את המוטיבציה להתפתח ולהתקדם בתחום. לקיחת חלק בהרכב, אנסמבל או להקה הינה הכלי הטוב ביותר להשגת המטרות האלה, ומרכז מייטון מתגאה במספר רב של הרכבים במגוון סגנונות רחב המתאמנים בבית מייטון באופן שבועי, מופיעים ובעיקר חווים את המוסיקה כמו אמנים של ממש. הנגינה בקבוצה מלמדת נגנים בתחילת דרכם כיצד להקשיב לחבריהם תוך כדי הנגינה, כיצד מתאימים את התפקידים לשיר וגם קצת על עבודת צוות מאומצת לקראת מטרה משותפת.

מרכז מייטון מתגאה כיום במספר רב של הרכבים ולהקות מסוגים שונים אשר חלקם כבר מקליטים חומר מקורי ומופיעים גם באופן עצמאי.

    בחזרותיהם השבועיות של ההרכבים, המודרכות על ידי מורי המרכז, התלמידים מתרגלים את האופן שבו נגנים מבצעים צריכים לגשת לשיר ולעיבוד. כל ההרכבים לומדים כיצד לבצע שירים מקוריים וגם "קאברים" לשירים ידועים:
1. בחירת שיר שמתאים גם להרכב הכלים בלהקה, גם לזמר/ת וגם ליכולות הטכניות של החברים. הרכבים רבים בוחרים אמן או להקה להתרכז בהם וביצירותיהם.
2. למידה דקדקנית של השיר לפרטי פרטים - החל מהטקסט והתפקידים וכלה בסאונד. לעיתים קרובות משנים משתתפי ההרכב ומדריכיו את העיבוד של השיר לסגנון מוסיקלי אחר לחלוטין, אולם גם אז העיבוד החדש מתייחס לכל האלמנטים הקיימים בעיבוד המקורי.
3. תרגול השיר עם ובלי מטרונום וביצועו באופן מלא ומדויק.

* החזרות כוללות לעיתים קרובות גם ג'אמינג (נגינה לא מתוכננת המבוססת על אילתור משותף), תרגול של דיוק וסינכרון בין הנגנים וכן הלאה, במטרה ללמד את הנגנים לחוות את ההרכב כגוף מגובש.

הרכבי התלמידים מופיעים בהפקות המרכז המתקיימות במועדוני ההופעות המובילים בארץ (ברל'ה, סבליים ועוד).