אודות

ברוכים הבאים לאתר הבית של מרכז MyTone, בית ספר ראשון מסוגו ללימודי מוסיקה ברמת פולג נתניה. ייעודו של המרכז וייחודו – הקניית החוויה המוסיקלית באופן מקיף, נרחב ומהנה. אנו מציעים לתלמידינו עולם עשיר של ידע וניסיון המועבר על ידי מורים מקצועיים ומובחרים בשיעורים פרטיים שבועיים, השתתפות בהרכבים ולהקות, הופעות ועוד. MyTone הינו מרכז ביתי, והשיעורים בו מתקיימים באווירה כיפית ונעימה. אנו מאמינים כי לימודי מוסיקה צריכים להיות יסודיים ומעמיקים, וכי עלינו להציב בפני הלומדים את האתגרים הנכונים אשר יביאו אותם לכדי מיצוי הפוטנציאל הטכני והיצירתי כאחד.

מרכז MyTone, אשר נוסד רק באוקטובר 2010, מארח מדי שבוע מאות תלמידים אשר רואים בו בית מוסיקלי ורבים מהם מבלים בו שעות רבות. בבסיסו של הצלחת המרכז עומדת יכולתו של המרכז ללמד מוסיקה באופן המשלב את הידע התיאורטי הקלאסי בנגינה מעשית ורלוונטית לתלמידים השואפים לנגן סגנונות מודרניים הקרובים לליבם. אנו כמובן מאמינים כי ביכולתנו להרחיב את עולמם המוסיקלי של התלמידים, ושזוהי גם חובתינו לעשות כן, אך לא בלי לבוא לקראת טעמו והעדפותיו של התלמיד.

עולמו של המוסיקאי כיום אינו מסתכם בקריאת התווים ושיפור מתמיד של הטכניקה והביצועים על הכלי. אלה הם רק הבסיס. דווקא מוסיקאי ג'אז או אפילו רוק בימינו מוכרח להכיר את התיאוריה המוסיקלית אפילו טוב יותר מהנגן הקלאסי בתזמורת, מפני שעליו להכיר כל אקורד ולאלתר בכל סולם באופן מיידי. כתוצאה מכך, אנו מאמינים כי אין להפריד את שיעורי התיאוריה משיעורי הכלי כפי שנעשה ברוב בתי הספר למוסיקה (לא זו בלבד אלא ששיעורי התיאוריה לעיתים קרובות מועברים במסגרת כיתתית, המזכירה שיעור "רגיל" של בי"ס). ללא חובת יישום של הידע במסגרת שיעורי הכלי, הסבירות שתלמידים צעירים יצליחו לזכור את החומר הזה, להשתמש בו או ליהנות ממנו אינה גבוהה.

מתוך השאיפה להקנות בסיס טכני ותיאורטי באופן שיהיה יעיל, מעשי ומהנה פותחו קוד הלימוד המנחה את כלל מורי המרכז, ושיטת לימוד הגיטרה, בהיותה הכלי הפופולארי ביותר, שהיא ייחודית למרכז מייטון ונכתבת גם כספר לימוד במהלך השנה האחרונה. ניתן לקרוא על תוכניות הלימוד והסילבוסים הרלוונטיים לכל כלי מהכלים הנלמדים במרכז בעמודים המתאימים. המרכז אף מכין את תלמידיו המצטיינים לרסיטל בגרות ברמה של 5 יח"ל.

מעבר לנושא הדידקטי, אנו שואפים להצטיין גם בהקניית החוויה המוסיקלית המעשית בכלולתה. הנאתם ושביעות רצונם של התלמידים חשובות לנו ראשית כנותני שירות, ושנית מפני שהיא מגבירה את המוטיבציה להתאמן ולהשתפר כנגנים. מרכז מייטון הינו הגורם היחידי בעיר המציע לתלמידיו אפשרות לקחת חלק בפעילות מוסיקלית של ממש הכוללת חזרות, הופעות, הקלטות מזדמנות וכדומה במסגרת של להקה מודרנית. זו אינה התנסות "סדנתית" באופיה, אלא חוויה רציפה ומעשית, המלווה כולה במסירות אין קץ על ידי מורי המרכז.