שיטת הלימוד

לראייתינו, לימודי המוסיקה בימינו אינם מיועדים רק לקריאת תווים וביצוע מוצלח של יצירות כאלה ואחרות. במהלך העשורים האחרונים חלו תמורות חסרות תקדים בכל הקשור לאופן שבו מוסיקה נכתבת, מבוצעת ומוקלטת, אשר שינו לחלוטין את דמותו של המוסיקאי עצמו ואת הדרישות שעליו למלא. מקומו של הנגן או הזמר כמבצע בלבד נדחק הצידה, והמבצע המקצועי נדרש ליכולת אילתור גבוהה, חשיבה הרמונית, בימתיות ועוד. אם אותו נגן רוצה לעסוק גם ביצירה, ואנו מתגאים במספר רב של תלמידים הכותבים מוסיקה מקורית, עליו לדעת גם כיצד מקליטים ומפיקים מוסיקה בפן הטכני.

      אנו במייטון מאמינים כי חוויה של לימודי מוסיקה עשירים בפעילות ותכנים מגוונים אינה רק היעילה ביותר אלא גם המהנה ביותר, ולכן מציעים לתלמידינו מגוון רחב של פעילויות כגון סדנאות, השתתפות באנסמבלים והרכבים, מופעים מסוגים שונים ועוד היד נטויה. הנגינה בקבוצה בעלת מטרה מסויימת יוצרת אצל התלמידים תחושת מחוייבות ושותפות, ועוזרת להם לפתח ראייה כוללת של היצירה. ריבוי הפעילויות והאתגרים יוצר גם קשרים חברתיים ענפים בין תלמידינו, לרבות זוגות מאוהבים, ואנו מאושרים לראות את התהליכים האלה מדי שנה. 

      עניין נוסף וייחודי לשיטת מייטון הוא לימודי התיאוריה מוכווני הכלי. בעוד שלימודי תיאוריה רגילים מציגים את התכנים בצורה מופשטת ולא מעשית, אנו מאמינים כי לימודי הכלי ולימודי התיאוריה שזורים זה בזה, ולכן הנושאים התיאורטיים מיושמים על הכלי הנלמד באופן מיידי. לא ניתן, למיטב הבנתינו וניסיוננו, לקיים שיעור תיאוריה מוצלח אם יושבים בו נגני פסנתר, גיטרה, תופים וזמרים בעת ובעונה אחת, בפרט אם מדובר בתלמידים צעירים. יישום פרקטי ומיידי של התכנים, מסייע להתפתחות השמיעה המוסיקלית, יכולת האילתור וכן הלאה. 

    נוסף על כן, אנו מתגאים בפורטל ייחודי לתרגול הנושאים התיאורטיים, המופיע כאן באתר. הפורטל מציע תרגול מקיף של החומר, כמו גם מחברת וירטואלית הכוללת את התכנים הנלמדים, יומן אירועים ומערכת מסרים לנוחיותם של המשתמשים. 

    באמצעות כל אלה, בנוסף לצוות מורים מובחר המאמין בעבודה קשה ורואה בהוראת המוסיקה שליחות של ממש, תלמידינו נהנים מהלימוד ומהנגינה, מגיעים להישגים משמעותיים (קריירות מקצועיות בגיל צעיר), כותבים ומקליטים מוסיקה מקורית, מתקבלים לאקדמיות למוסיקה בארץ ובעולם (לעיתים עדיין בגילאי התיכון) ועל כך אנו גאים ואסירי תודה על ההזדמנות להצמיח נגנים מוכשרים ולסייע להם להביא לידי ביטוי את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. 

 

 

 

?>

חדשות